وبلاگ اتوراد

معرفی کلید اتوماتیک اشنایدر انواع آن و کاربرد آن

تجهیزات مختلفی وجود دارند که در صنعت برق و الکترونیک به کار گرفته می شوند. بسیاری از این تجهیزات جزو اقلام ایمنی محسوب می شوند و به منظور تامین ایمنی دستگاه و اپراتور مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این محصولات، کلید اتوماتیک است. کلیدهای اتوماتیک توسط برندهای گوناگونی در سراسر جهان ساخته و به بازار عرضه می شود. با این حال کلید اتوماتیک اشنایدر به عنوان یکی از کاربردی ترین آن ها به شمار می رود. کلید اتوماتیک اشنایدر جزو کلیدهای فشار ضعیف شناخته می شوند که به منظور سوییچ کردن در مدارهای الکترونیکی مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. سری LV از کلیدهای اتوماتیک اشنایدر شامل انواع گوناگونی می شود. این سری از کلیدهای اتوماتیک اشنایدر هر یک دارای قابلیت ها و رنج های جریان مخصوصی هستند که در ادامه به بررسی آن ها می می پردازیم.

پیشنهاد می کنیم قبل از تهیه این قطعه کاربردی، حتما اطلاعات کافی در زمینه مدل مورد نظر خود کسب نمایید. اتوماسیون راد یکی از فروشگاه های اینترنتی است که کلیدهای اتوماتیک اشنایدر را در لیست فروش محصولات خود قرار داده است. شما می توانید جهت دریافت مشاوره فنی پیش از خرید با واحد فنی سایت ارتباط برقرار نمایید.

کلید اتوماتیک اشنایدر چیست؟

با کلید اتوماتیک اشنایدر بیشتر آشنا شوید!

کلید اتوماتیک اشنایدر یا کلید  MCCBاشنایدر به عنوان یکی از کاربردی ترین کلیدهای اتوماتیک موجود در بازار به شمار می رود. این کلید جزو قطعات الکترومکانیکی بوده که اصلی ترین کاربرد آن قطع یا وصل کردن مدار دستگاه می باشد. لازم به ذکر است که این کلید قادر است تا جریان نامی و همچنین جریان های اتصال کوتاه یا اضافه بار را بررسی کند. بسیاری از افراد کلید اتوماتیک را مشابه فیوز ها می دانند، اما باید بدانید که کلید اتوماتیک بر خلاف فیوز ها در صورت قطع مدار، مجددا قابلیت استفاده شدن را دارد. هنگامی که کلید اتوماتیک متوجه وجود اضافه جریان بار، اضافه اتصال کوتاه و حوادثی از این قبیل شود، به صورت اتوماتیک به قطع مدار می پردازد. همچنین باید بدانید کلید اتوماتیک اشنایدر برای معیارهای مغناطیسی و حرارتی به کار گرفته می شود

این قطعه الکترومکانیکی نیز مانند سایر قطعات مشابه خود از انواع و ویژگی هایی بهره مند است. برای این که بتوانید از انواع مدل های کلید اتوماتیک اشنایدر کد متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید لازم است شناخت کافی در مورد ویژگی هر مدل کسب نمایید.

کلید اتوماتیک با کلید غیر اتوماتیک چه فرقی دارد؟

کلید اتوماتیک اشنایدر تفاوت های زیادی با نوع غیراتوماتیک آن دارد. شناسایی این تفاوت ها می تواند در خرید شما موثر باشد.

 • اولین تفاوت این محصولات مربوط به رله درون کلید اتوماتیک می شود. در نوع اتوماتیک رله های مختلفی در نظر گرفته شده که دارای قابلیت های گوناگونی هستند. با این حال در نوع غیراتوماتیک این رله ها وجود ندارند.
 • کلید اتوماتیک بر اساس تنظیمات قبلی خود، قابلیت فعالیت دارد، اما کلیدهای غیر اتوماتیک نیاز به تنظیمات دستی خواهند داشت.
 • در کلیدهای اتوماتیک تجهیزات جانبی و اضافی مختلفی در نظر گرفته شده است. برخی از این امکانات شامل نمایشگر، سیستم اعلان هوشمند و … می شود.
 • کلید اتوماتیک ضمن حفاظت بهتر از تجهیزات حوزه الکترونیک، می تواند به کنترل دقیق تر آن ها نیز بپردازد. این موضوع در حالی بوده که نوع غیراتوماتیک از قابلیت های ذکر شده بهره مند نیست.


تمامی کلیدهای اتوماتیک اشنایدر از جزئیات بیشتری دارند که برای اطلاع از آن ها باید به بررسی کاتالوگ هر یک از این محصولات بپردازید.

انواع کلید اتوماتیک اشنایدر قابل تنظیم و غیرقابل تنظیم

کلید اتوماتیک قابل تنظیم یا غیرقابل تنظیم؟

کلیدهای اتوماتیک اشنایدر بر اساس رنج جریان نیز به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول کلیدهای اتوماتیک را می توان بر اساس جریان بار تنظیم کرد. دسته دوم شامل کلیدهای غیرقابل تنظیم می شود. در این کلید ها نمی توان رنج جریان را تنظیم نمود و این رنج قابل تغییر نخواهد بود.

انواع کلید اتوماتیک اشنایدر

یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت کلید اشنایدر، وجود تنوع در این کلید ها است. هر یک از کلیدهای اتوماتیک اشنایدر دارای قابلیت ها و ویژگی های مخصوصی هستند.

کلید کمپکت اشنایدر

این نوع از کلیدهای اشنایدر وظیفه دارند تا مدار مورد نظر را قطع یا وصل کنند. لازم به ذکر است که این کلید در صورت مواجه شدن با جریان بار اضافی مدار را به صورت فوری قطع خواهد کرد. رنج کلیدهای اتوماتیک اشنایدر معمولا از 16 آمپر تا 16000 آمپر بوده که از سوی خریدار قابل انتخاب است.

کلید اتوماتیک هوایی اشنایدر

کلید هوایی اتوماتیک اشنایدر به عنوان یکی دیگر از این محصولات شناخته می شود به دلیل وجود جرقه در هنگام قطع، این کلید توسط هوای آزاد جرقه را اطفا میکند و به همین علت به آن کلید هوایی می گویند. استفاده از این کلید برای ماشین آلات و کارخانجات رواج دارد. رنج کلید های اتوماتیک هوایی معمولا بین 600 الی 6000 آمپر است.


شناخت کلیدهای اتوماتیک اشنایدر

سکسیونر از انواع کلید اتوماتیک اشنایدر

سکسیونر به عنوان کلید اتوماتیکی شناخته می شود که مناسب برای دستگاه ها و یا سیستم هایی است که جریانی در آن ها وجود ندارد. سکسیونر ها در برابر حوادث مربوط به حوزه الکترونیک مقاوم هستند و در بسیاری از شرایط از آن ها جلوگیری می کنند.

دژنکتور

دژنکتور به عنوان آخرین کلید اتوماتیک اشنایدر شناخته می شود. کاربرد اصلی این کلید مربوط به حساسیت آن در برابر ولتاژ های بالا می باشد. این کلید در جلوگیری از حوادث مربوط به جریان های بالا، موثر است.

رنج کلیدهای اتوماتیک اشنایدر

کلید اتوماتیک اشنایدر از طریق روش های دیگری نیز تقسیم بندی می شود. رنج کلیدهای اتوماتیک اشنایدر از دیگر عوامل تقسیم بندی این قطعه الکترومکانیکی به شمار می رود. در ادامه با نسخه های مختلف این کلید بر اساس رنج جریان آشنا می شویم.

 • نسخه NSX مربوط به کلید هایی می شود که از 16 آمپر تا 630 آمپر طراحی شده اند.
 • نسخه NS مربوط به کلیدهایی می شود که در رنج جریان 800 آمپر به بالا طراحی شده اند.اجزای کلیدهای اتوماتیک اشنایدر

اجزای کلید اتوماتیک اشنایدر

برای این که بتوانید در خرید کلید اتوماتیک اشنایدر تجربه بهتری را داشته باشید، نیاز است تا اجزای این کلید را مورد بررسی قرار دهید. این قطعه الکترومکانیکی نیز مانند سایر قطعات مربوط به حوزه برق صنعتی از اجزای مشخصی بهره مند است. ارتباط این اجزا با یکدیگر موجب فعالیت مطلوب کلیدهای اتوماتیک می شود.

 • اولین قطعه مربوط به بخش سوییچینگ کلید اتوماتیک است که رله درون کلید اتوماتیک و باز و بسته شدن کانتکت ها بر روی آن اثرگذار است.
 • جرقه گیر از دیگر اجزای کلید اتوماتیک بوده که به وسیله مواد شیشه ای ساخته می شود. همچنین در این قطعه فولاد نیز وجود دارد.
 • بر روی این دستگاه قطعه ای به نام پلاک وجود دارد. بر روی پلاک اطلاعاتی شامل قدرت قطع دستگاه، جریان موردنظر و … درج شده است.
 • یک دکمه قرمز بر روی دستگاه وجود داشته که اصطلاحا دکمه تریپ است.
 • دسته ای برای این دستگاه تعبیه شده که به منظور باز یا بسته کردن کانتکت کلید اتوماتیک به شکل دستی می باشد.
 • برای متصل شدن مدار خارجی به کلید اتوماتیک، یک ترمینال وجود دارد.
 • برای قطع اضافه بار قطعه ای با نام بی متال وجود دارد که در برابر برخی از حوادث از خود حساسیت نشان می دهد.
 • آشنایی با کاربردهای کلید اتوماتیک اشنایدر
 • کلید کمپکت اشنایدر دارای کاربردهای متفاوتی بوده که هر کاربر باید اطلاعات تکمیلی را از آن ها داشته باشد. کلید اتوماتیک اشنایدر دارای کاربردهای وسیعی است. همین مسئله نیز باعث شده تا امکان استفاده از آن در حوزه های مختلف برق صنعتی نیز وجود داشته باشد. در ادامه با برخی از اصلی ترین کاربردهای کلید اتوماتیک آشنا خواهیم شد.
 • حفاظت از تجهیزات الکترونیکی مختلف در صنایع مربوط به فولاد
 • سیستم برقی صنعت خودروسازی و خط تولید برخی از کارخانجات به منظور جلوگیری از صدمات الکترونیکی
 • کنترل جریان الکتریکی و حفاظت در صنعت غذایی
 • حفاظت و کنترل کردن جریان های الکتریکی در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز
 • حفاظت از تجهیزات الکترونیکی پر اهمیت در صنعت نفت یا گاز
 • سیستم های توزیع برق صنعتی به منظور ایجاد یک لایه مقاوم

ویژگی کلیدهای اتوماتیک اشنایدر

ویژگی های فوق العاده کلید اتوماتیک اشنایدر موجب شده تا این محصول نظر بسیاری از متقاضیان را به جلب نماید. از اصلی ترین ویژگی های این کلید می توان به:

 • امکان کنترل از راه دور این کلیدها به منظور کنترل تجهیزات.
 • کلیدهای اتوماتیک اشنایدر به پشتیبانی از استانداردهای جهانی می پردازند.
 • کلیدهای اتوماتیک اشنایدر می توانند به راحتی با اینترنت سازگار شوند و به شما توانایی کنترل از راه دور را بدهند.
 • قابلیت های محافظتی این کلید فوق العاده بوده و یکی از اصلی ترین ویژگی های آن، مربوط به معیارهای حفاظتی آن می شود.
 • سهولت در هنگام نصب و استفاده از آن ها به عنوان دیگر ویژگی های اصلی این کلید به شمار می رود.
 • کلیدهای اتوماتیک اشنایدر از طول عمر بالایی بهره مند هستند و به همین دلیل می توان با اطمینان بیشتری به استفاده از آن ها پرداخت.

قیمت کلید کمپکت اشنایدر

یکی از مباحث بسیار مهم در رابطه با تمامی تجهیزات و قطعات مربوط به حوزه برق و الکترونیک، قیمت آن ها است. به صورت کلی قیمت کلید اتوماتیک اشنایدر را می توان از مراجع مختلفی استعلام گرفت. با این حال برخی از مراکز که دارای سوابق بیشتری در این زمینه هستند، می توانند قیمت های ایده آل تری را برای این محصول تعیین کنند. در همین راستا پیشنهاد می کنیم تا استعلام قیمت کلید اشنایدر را از مراکزی انجام دهید که دارای تجربه بیشتری در این زمینه هستند.

انتخاب بهترین کلید اتوماتیک برند اشنایدر

بررسی اجمالی برخی از کلیدهای اتوماتیک سری LV اشنایدر

سری LV از کلیدهای اتوماتیک اشنایدر به عنوان پرفروش ترین نسخه محصولات این شرکت شناخته می شود. این سری از محصولات اشنایدر هر یک دارای قابلیت هایی هستند که خریدار باید با آن ها آشنا باشد.

 • مدل LV430311 از کلیدهای سه پل اتوماتیک اشنایدر به شمار می رود. این کلید از نوع قابل تنظیم بوده و همچنین نوع تغذیه آن از طریق برق AC می باشد. لازم به ذکر است که رنج جریان این کلید اتوماتیک 125 آمپر و همچنین قدرت قطع آن 25 کیلووات است. همچنین این محصول در نسخه های زیرمجموعه NSX قرار می گیرد.
 • کلید اتوماتیک LV430310 به عنوان یکی دیگر از کلیدهای سه پل اشنایدر با تغذیه AC شناخته می شود. رنج جریان این کلید در مقایسه با نمونه قبلی بیشتر بوده و به 160 آمپر می رسد. قدرت قطع این کلید نیز 25 کیلووات است.
 • LV431140 به عنوان نسخه دیگری از کلیدهای NSX سه پل اشنایدر است. این کلید اتوماتیک دارای رنج جریان 250 آمپر می باشد. همچنین قدرت قطع آن 25 کیلووات است. این کلید دارای توان بیشتری در مقایسه با نمونه های قبلی بوده و در همین راستا می تواند در کاربری های سنگین نیز مورد استفاده قرار گیرد.
 • کلید اتوماتیک LV431140 از جمله برترین کلیدهای سه پل اشنایدر الکتریک به شمار می رود که مانند نسخه قبلی دارای رنج جریان 250 آمپر می باشد. تفاوت این کلید با نمونه قبلی در قدرت قطع آن می باشد که در کلید اتوماتیک LV431140، قدرت قطع به 36 کیلووات ارتقا یافته است. وزن این کلید نیز تقریبا 2.40 کیلوگرم می باشد.
 • LV430770 مانند سایر محصولات سری NSX از برق AC برای تغذیه خود استفاده می کند. این کلید دارای رنج جریان 160 آمپری می باشد، اما قدرت قطع این کلید ارتقا یافته و به 36 کیلووات رسیده است.

خرید بهترین کلید اتوماتیک اشنایدر

مجموعه های زیادی در سراسر کشور ایران به فروش کلید اتوماتیک اشنایدر از طریق روش های مختلف می پردازند. مجموعه تخصصی اتوماسیون راد به عنوان یکی از مراکز مناسب برای تهیه این محصول شناخته می شود. در هنگام خرید باید مراقب باشید که یک مجموعه چه خدماتی را به شما ارائه می کند. ارائه ضمانت های لازم و همچنین امکانات اضافی مختلفی همچون قابلیت دانلود کاتالوگ محصول و ارائه لیست قیمت کلید کمپکت اشنایدر از جمله مزایای یک مرکز فروش نسبت به سایر مجموعه های ناشناخته به شمار می رود. شما می توانید هر یک از کلیدهای اتوماتیک اشنایدر را در سری های مختلف اعم از سری LV را از طریق فروشگاه ما خریداری کنید. همچنین مهندسان فنی فروشگاه ما مفتخر هستند تا با ارائه مشاوره های لازم در این زمینه، تجربه بهتری را برای شما رقم بزنند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

قیمت محصولات به روز نمی باشد. جهت اطلاع از قیمت ها به شماره 09129303043 پیام ارسال نمایید. (ایتا، واتس آپ، روبیکا)