وبلاگ اتوراد

واخندورف(Wachendorff)

انکودر واخندورف
لوگوی واخندورف-اتوماسیون راد

معرفی برند واخندورف

شرکت واخندورف در زمینه تولید انواع و سری‌های مختلف انکودر یا رمزگذار و قطعات اتوماسیون صنعتی فعال است. واخندورف با سابقه بیش از ۴۰ سال همواره در زمینه توسعه و تولید انکودر مطلق، انکودر افزایشی، انکودر فیدبک موتور و… فعالیت داشته است. انکودر‌های اتوماسیون صنعتی که سنسور‌هایی با قابلیت کنترل دور موتور و موقعیت شفت هستند می توانند نیاز صنایع مختلف را تأمین نمایند. افزایش تولید، بهبود کیفیت، کاهش هزینه‌های نیروی انسانی و کاهش مصرف انرژی از مهم‌ترین مزایای به‌کارگیری انواع انکودر یا سایر انواع سنسور با قابلیت‌های مختلف است.

معرفی پیشینه برند واخندورف

گروه واخندورف (Wachendorff) در سال ۱۹۷۸ در شهر گایزنهایم در ایالت هسن آلمان توسط رولف واخندورف (درگذشت ۲۰۱۹) با زمینه فعالیت واردات دستگاه‌های الکترونیکی برای استفاده در صنعت به ثبت رسید. فعالیت جدی این شرکت در تولید انکودر‌های نوری افزایشی در سال ۱۹۸۹ آغاز شد و در سال ۱۹۹۵ با توسعه و ساخت پنل‌های اپراتور خودرو ادامه یافت. در سال ۲۰۰۵ این شرکت سه زیرشاخه با فعالیت هایی که در ادامه شرح داده خواهد شد تشکیل داد.

  • این شرکت فعال در حوزه اتوماسیون صنعتی، توسعه و تولید انکودر‌ها و سیستم‌های چرخشی
  • شرکت Wachendorff Prozesstechnik فعال در زمینه تولید و تأمین قطعات اتوماسیون برای مهندسی ماشین‌آلات و کارخانه‌ها
  • شرکت Wachendorff Elektronik فعال در زمینه تولید دستگاه‌های عامل برای ماشین‌آلات متحرک

در سال ۲۰۱۴ شرکت Wachendorff Elektronik فروخته شد و در ادامه این شرکت برای تمرکز بیشتر در حوزه اتوماسیون صنعتی، شرکت Wachendorff Automation را راه‌اندازی کرد و در سال‌های اخیر با معرفی انکودر‌های افزایشی سری WDGR (با فناوری حسگر‌های متنوع اپتیکال و مغناطیسی) وضعیت محصولاتش را از نظر عملکرد و قیمت بهبود بخشید.

زمینه‌های فعالیت و خدمات برند واخندورف

تولید و تأمین حسگر‌ها و انواع قطعات اتوماسیون انکودر یا رمزگذار اصلی‌ترین زمینه فعالیت برند واخندورف است. محصولات این شرکت با ترکیب بهینه علوم الکترونیک، اپتیک و مکانیک در دستگاه‌ها، دسترسی سیستم‌های اتوماسیون صنعتی به مجموعه‌ای از قوی‌ترین و مطمئن‌ترین تجهیزات موجود در بازار را آسان کرده است. سطوح بالای حفاظت، دامنه دمایی گسترده و لوازم الکترونیکی بادوام مزایای اصلی سری‌های مختلف انکودر واخندورف می باشد، که شامل سیستم‌های کامل یا استاندارد و انکودر‌های صنعتی سفارشی و متناسب با کاربرد‌های مختلف می‌شود.

تولیدات این برند علاوه بر انکودر‌های استاندارد، بیش از ۲۵۰۰ نوع مختلف رمزگذار سفارشی ساخته شده را هم شامل می‌شود.

طراحی برنامه‌های کاربردی اتوماسیون صنعتی و تولید کیت‌های قطعات کاربردی در این زمینه هم از دیگر فعالیت‌های برند واخندورف است. که با هدف پیشرفت فرآیند‌ها و کمک به استدلال‌های استراتژیک در صنایع مختلفی مانند کشاورزی، آسانسور و انواع بالابر، سیستم‌های نشانگر، انرژی‌های تجدید‌پذیر، ماشین‌های عملیاتی، ربات‌های صنعتی و… تولید می‌شود.

تولیدات برند واخندورف

• انکودر قابل برنامه ریزی:

انکودر واخندورف

انواع رمزگذار پیکربندی واخندورف (Encoder configurator) امکان بررسی طیف گسترده‌ای از سیستم‌های رمزگذار نوری و درخواست اطلاعات مربوطه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

• انکودر افزایشی واخندورف:

انکودر افزایشی واخندورف قطر 50

انکودر افزایشی (Incremental Encoder) که از رایج‌ترین انکودر‌های چرخشی محسوب می‌شوند، نوعی دستگاه رمزگذار است که حرکت زاویه‌ای یا موقعیت شفت را برای شناسایی موقعیت یا حرکت به کد آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می‌کند.

• انکودر مطلق واخندورف:

انکودر مطلق واخندورف

انواع انکودر مطلق (absolute encoder) اطلاعاتی در مورد موقعیت، زاویه و تعداد چرخش‌های موتور در حالت‌های مختلف تولید می‌کند. این دستگاه‌ها بر اساس رزولوشن (تعداد پالس در یک دور) در نظر گرفته شده قابلیت‌های مختلفی دارند.

• انکودر فیدبک موتور واخندورف:

انکودر واخندورف-اتوماسیون راد

انکودر فیدبک موتور (motor feedback) یک نوع رمزگذار چرخشی است که روی یک موتور الکتریکی نصب شده و سیگنال‌های عملکرد و بازخورد موتور را با ردیابی سرعت و یا موقعیت شفت موتور، به کاربران و سیستم اتوماسیون ارائه می‌دهد.

جایگاه برند واخندورف در بازار ایران

در بازار ایران انواع انکودر با برندهای مختلفی مانند آتونیکس، واخندورف، کاکن، اُپکُن و… موجود است. از جمله دلایل پیشنهاد فروشگاه اینترنتی اتوماسیون راد جهت انتخاب انکودرهای واخندورف کیفیت بالا و فعالیت تخصصی این برند در زمینه تولید انواع انکودر است. همچنین قیمت مناسب با توجه به قابلیت و دقت بالای این تجهیزات فاکتوری جذاب برای مصرف کننده به شمار می آید.  انکودر واخندورف در بازار ایران به‌عنوان تجهیزاتی مناسب، جهت استفاده در سخت‌ترین محیط‌های صنعتی شناخته می‌شوند و این جایگاه به دلیل کیفیت ساخت و قابلیت‌های فنی بالای تجهیزات این برند خوش‌نام آلمانی به دست آمده است. استاندارد‌های بالای مدیریت کیفیت و حفاظت از محیط زیست از برجسته‌ترین ویژگی‌های محصولات اتوماسیون صنعتی واخندورف است. این برند در بازار‌های آلمان، آمریکا و چین فعالیت گسترده‌ای دارد. به غیر از ویژگی هایی مانند بار شفت بالا، قابلیت تنظیم ولتاژ به روش‌های مختلف (سینوسی، TTL، HTL و… ) ارائه خروجی‌های متنوع و کیفیت عمومی و تخصصی سایر معیار‌های فنی و کاربردی این تجهیزات اصلی‌ترین دلایل توجه کاربران به محصولات این برند می باشد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

قیمت محصولات به روز نمی باشد. جهت اطلاع از قیمت ها به شماره 09129303043 پیام ارسال نمایید. (ایتا، واتس آپ، روبیکا)